Kaks Inglismaal asuva Bathi ülikooli lõpetanut leiutasid naiste turvalisuseks revolutsioonilise nutikella rakenduse nimega Epowar, mis jälgib südamelööke ja kehaliigutusi, et tuvastada hädaolukord ning saata automaatselt häire, kui nutikella kandjat rünnatakse.
ERR
- Svet: luban, et sellist kaost järgmisel aastal Tallinna liikluses ei tule
Tänavune suvi oli Tallinna kesklinnas erakordne ja ei tasu karta, et järgmisel aastal osa kesklinnast samuti liiklusele praktiliselt suletakse, ütles intervjuus ERR-ile Tallinna abilinnapea Vladimir Svet. Teetöödega tuleb aga arvestada ka järgmistel aastatel, sest praegune võimuliit soovib pealinna tänavaruumi ümber ehitada.
- Arvustus. "Leiutades maailma" pakub kõneainet paaridele ja baarides
Rootsi päritolu ja Inglismaal elava ajakirjaniku Katrine Marçali raamatu "Leiutades maailma" lugemine läheb kiiresti ja suurema pingutuseta. Siiski, lugemine on vaid soojendus mõttemängulisteks aruteludeks loetu üle kaaslasega, sõpradega või pereringis.
- Tänavu pürgib neljale akadeemikukohale 20 kandidaati
Eesti Teaduste Akadeemia juhatus registreeris saabunud esildiste alusel 20 kandidaati neljale akadeemikukohale. Kõige tihedam on konkurents rahvatervise valdkonna akadeemiku kohale, kuhu pürgib üheksa kandidaati.
- Leo Rummel: Eesti vajab suurt teaduse ja tehnika avastuskeskust
Praegu on maailma tööstus liikumas automatiseerimise ja digitaliseerimise suunas ning selleks, et Eesti suudaks teiste riikidega sammu pidada, on meil hädasti vaja tööstus- ja tootearendusinsenere, kes tooksid tööstusesse uudseid ideid ja juurutaksid uusi tehnoloogiaid, kirjutab Leo Rummel.
- Pilte teravdav tehistaip jätab hägused turvakaamera pildid minevikku
USA John Hopkinsi ülikoolis välja töötatud tehistaip tõotab muuta reaalsuseks krimisarjadest nähtud tehnoloogia, kus kahtlusalusest tehtud hägune pilt muutub hetkega selgeks fotoks, vahendab Merit Maarits R2 teadus- ja tehnikauudistes.